Vyhledat
  • KamelL

Novoroční rituály :-)

Jaké jsou Vaše novoroční rituály? Každý to máme jinak, někdo neřeší časové období, je jasné, že s každým dnem začíná něco nového. Ale... Já miluju mít záměry, obohacuje mě jenom samotné "naciťování", co chci, aby přišlo v dalším roce... Třeba naleznete inspiraci :-)


1) Nová přání a vize

Jedna z činností, která mě moc baví již spoustu let. Co mě na tom baví nejvíc je to, že všechno, co zpečetím na papír, se vyplní... :-)) Máte to také tak?

Přej si ze srdce a děkuj za to, co už máš právě teď.

Vezmu si čtvrtku libovolně velkou. Velikost A4 mě osobně nestačí, protože mám ráda viditelné obrázky a chci to mít co nejvíce na očích. Dále záleží na nás, jestli budeme potřebovat jen propisku či i pastelky, fixy, obrázky, časopisy, lepidlo, nůžky. Letos jsem stříhala obrázky a slova z časopisů, vytiskla obrázky, které jsem si záměrně vyhledala a vypadá to krásně. Tabule přání/jantra se může skládat z čehokoliv, co Vás napadne, jak už z hmotných či nehmotných přání. Je také skvělé zahrnout i to, co již máme (láskyplná rodina, zdraví atd.), ale nebereme to jako samozřejmost. Než vůbec vtisknu něco na papír, dopřeju si čas pro sebe, pustím si oblíbenou relaxační hudbu a naladím se na to, co bych chtěla do své reality zhmotnit. Je důležité si na to dát čas, aby naše přání vycházela ze srdce a ne ze strachu.Také se sama sebe ptám, proč to tak chci?


Chcete se lépe stravovat, více cestovat, mít více času pro sebe a rodinu, potřebujete nové auto? Čím určitější dáte záměr, tím lépe. V roce 2013 jsem si do své tabule nalepila mapu New Yorku, kam jsem se chtěla moc podívat. V tu chvíli to bylo hodně nereálné z finančních důvodů. Ale povedlo se to! Vlastně od té doby věřím na velké i malé sny... :-) Víra je základ pro všechno. Pokud věříte, všechno je možné. Pokud namalujete něco s pocitem, že je to hloupost, že se to nemůže splnit, šance se o dost zmenšují. Tvořte ve chvíli, kdy je Vám dobře a těšíte se na tvorbu a vše, co přijde. Také jsem dělávala jednu jantru samostatně pro sebe a druhou s přítelem, která tvořila naše společné plány a cíle.


Pověste jantru na viditelné místo, ať ji máte na očích každý den. Můžete přidat k místu svíčky a dopřávat si "meditaci" a vizualizaci přímo u toho.2) Vypusť to, co ti už neslouží Každý máme něco, co už nechceme, aby se v našem životě dělo, opakovalo. Nebo nám jenom překáží vzpomínka na něco, čemu již nechceme dávat pozornost. Nejúčinější je tuto věc vyslovit nahlas "Opouštím to a to ..." V případě, že nám dělá problém to vyslovit, můžeme to napsat na papír a spálit. Dělám si takové rituály i při úplňku.

Co potřebuji: Čas na sebe, prostor na meditaci/rituál, kde se cítím dobře, svíčku, případně léčivé kameny, sošky. V případě, že se opouštění týká i různých osob, jedna z těžších zkoušek je vyslovit Vaše pocity přímo tomu člověku. Odpustit sobě i ostatním. A kdo řekl, že je to jednoduché.. :-)

To osvobození a lehkost stojí za to. Přejeme všem nádherné Vánoce a spoustu nových vizí v roce 2019! :-)

33 zobrazení