Vyhledat
  • KamelL

Láskyplné Vánoce

Aktualizace: 20. lis 2018

Trochu inspirace před Vánoci. Láskyplné a poklidné Vánoce chceme každý. Jestli proto něco uděláme je jen na nás.. :-) Sdílíme pár tipů a bodů, kterými se řídíme my sami.


1) BALENÍ DÁREČKŮ Udělejte si čas na balení dárečků a nejen to - balení dárečků je myslím stejně důležitý proces jako vybírání. Svoji energii a radost vložíte do balíčku a můžete vymyslet i něco nového, co jste ještě nedělali. Balení může být i zábava! My pro Vás máme tip, jak balit trochu více "ekologicky". Samozřejmě v rámci úspor přírody a všeho okolo by bylo lepší nebalit do ničeho, ale k Vánocům balené dárky prostě patří  :-)  Pokud byste nechtěli pořizovat znovu-použitelné balíčky (např. tyto https://www.econea.cz/la-pytla/?a_box=sd3znmzx), další varianta je role recyklovaného papíru namísto toho barveného až dá se říct chemického nazdobeného dárkového papíru, který skončí hned po rozbalení v koši bez třídění.  - Pokud máte času na rozdávání, sáčky si můžete ušít! :-)  - Pokud chcete být ještě více štědrý, můžete použít jakékoliv staré noviny, papíry, které již nepotřebujete a různě je nazdobit. Bude to úsporné a také originální. - Příroda Vám nabízí spoustu dekorace na balíčky (dřívka, šišky, bylinky, větvičky, kytičky atd.)  - Ponožky dostává k Vánocům skoro každý, už Vás napadlo to použít jako originální obal na dárek? proč ne? :-)

Raw cukroví bez cukru

2) adventní kalendář  Číhají na nás na každém rohu. Jako malá jsem to měla moc ráda. Od doby, co se vyhýbám klasickým sladkostem, našla jsem i spoustu dalších variant pro děti: - adventní kalendář můžete vyrobit s raw čokoládou (či jakoukoliv zdravější variantu) a očíslovat si dny. Kalendář může být schovaný v lednici. - místo jídla může být kdekoliv ukryt láskyplný vzkaz buď na určitém místě nebo dotyčný/á musí hledat a udělat si z toho bojovku :)  - také se nám líbí: místo zvyku, že něco musíme dostat, naopak něco starého vyhodíme či darujeme. Kombinace "braní a dávání" je skvělá. Nebojte se být jiní. Pokud není čas, další skvělý tip posílám zde: https://terezakramerova.cz/hravy-adventni-kalendar-2018/?fbclid=IwAR3tEPmVw5DxeSIHCh5nrZEV6-7AwpgpTnOMeSZhc-1O4bKFi6HvxjlQvsc 3) Vánoční dárečky Přemýšlejte od koho dárky nakupujete a koho chcete v nákupu podpořit (např. české výrobky či zahraniční, ruční práce)

4) Rodinné procházky a výlety Není nad to si vyjít ven s celou rodinou, pohrát si v lese, načerpat energii, povídat si v klidu bez rušivých elementů jako televize, telefon atd. A když se poštěstí, koulovačka nikdy nezklame. 5) Zbytečně moc cukroví  20 druhů cukroví, doba skladování nejlépe až do léta v mrazáku. Ne všichni se řídí tímto heslem, ale "méně je někdy více". Cukroví je zvyk, který se dá také udělat zdravě a rozumně. Nikde není psáno, že se musíme přejídat a hlavně zbytečně moc péct.. Buďme více šetřiví a neplýtvejme surovinama :-) Tip na zdravější verze cukroví bez cukru naleznete na www.cukrfree.cz, www.loveofraw.cz a všude na internetu. Nejzdravější variantou je: nepřejídat se, nekombinanovat sladké cukroví se slanými potravinami. Každé jídlo nechat řádně a dostatečně dlouhou dobu trávit. 6) Připomeňme si vánoční tradice a zvyky, které vnesou do rodiny své kouzlo: Pouštění lodiček Lití Olova Krájení jablíček Házení střevícem Půst a další 7) Udělejte si to tak, jak sami chcete Na otázku "jaké byly Vánoce, kolikrát slyším: Vůbec jsem si nestihl/a odpočinout, byli jsme tam a dělali to a to, nebyl čas..." Pohlížím na život tak, že každý den může být ten poslední. Jaké byste chtěli Vánoce, kdyby byli Vaše poslední? Udělejte si je! Třeba tím někoho nepotěšíte, ale když budete šťastni vy, bude štastné i Vaše blízké okolí... :-) 

8) Vyměň plastové ozdoby na stromeček za přírodní To miluju! Usuším pomeranč, který pak navěsím na stromeček. Bavlnkou udělám mini stužky, pověším kousky celé skořice, dřevěná srdíčky a šišky. Z větviček jdou vyrobit ozdobné hvězdičky na zavěšení. Nápadů a variant je spousta.

9) Vánoční stromeček

- když si pořídíte vánoční živý stromeček v květináči a pak ho někam vysadíte, příroda Vám poděkuje (namísto vyhození). Jsou i alternativy bez klasického nebo umělého stromečku, lidé si začali vyrábět svůj vlastní z různých věciček. Inspirujte se. 10) Pomoz, pokud můžeš - ne všichni mají možnost mít krásné Vánoce v kruhu rodinném. Je spousta osamělých, nemocných či finančně méně bohatých lidí, kteří ocení jakoukoliv pomoc. Můžete do pomoci zapojit i Vaše děti (namalovat přání, darovat něco, co již nepotřebujete). Letos bychom také rádi pomáhali více a těšíme se na to. Rozhoďte sítě a uvidíte, že ve vašem městě najdete spoustu příležitostí k pomoci druhým.

11) Čas pro sebe Čas na sebe a pro sebe je jeden z nejdůležitějších aspektů v životě (dle mých měřítek). Pokud chceme poklidné Vánoce, musíme být v klidu my sami. Utřídit si myšlenky, zavzpomínat, co jsme všechno za ten rok zvádli, co chceme, co nám přináší štěstí a radost. "Boj s chaosem" známe asi každý, ale vždycky je na nás, jak se k tomu postavíme. I workoholici si vybírají svojí cestu, vždycky se najde cesta nová nebo způsob, jak si udělat čas pro sebe a také na ostatní, které máme rádi. Obyčejné chvilky jsou těmi vzácnými v tomto uspěchaném životě. 12) Děkovný láskyplný dopis Jako nový rituál můžete pro své blízké sepsat dopis všeho dobrého, co pro Vás dotyčný udělal.

Poděkovat za určité činy, slova, která Vám pomohly ve Vaší cestě v tomto roce a byly pro Vás důležitá. Kolikrát si neuvědomujeme, co všechno pro nás druzí dělají a tímto je skvělé si to připomenout. Tím, že dotyčný bude vědět, že Vám něco konkrétního udělalo radost, určitě v tom bude i rád dál pokračovat :-) Neschovávejte si svoji vděčnost jen pro sebe. Zdvojnásobí se. A pokud je mezi Vámi třeba dusno, pamatuj, že láska a odpuštění rozpouští všechny problémy. KRÁSNÉ LÁSKYPLNÉ VÁNOCE VŠEM přeje sahana.cz#vánoce #radyatipykvánocům #poklidnévánoce # #láskyplnévánoce #christmas #vánoce2018 #balenídárků #ekovánoce


132 zobrazení